Bułgaria

Bułgaria

Zaczynamy nowy cykl wpisów! Co tydzień, w każdą sobotę rano będziemy Was zabierać do innego kraju, w którym mieliśmy przyjemność biegać! 🙂 Na początek słoneczna Bułgaria!

Ostatni raz byliśmy w Bułgarii w sierpniu 2013 roku. Biegałam wtedy od ośmiu miesięcy i niesiona entuzjazmem początkującego biegacza, postanowiłam, że będę biegać również w czasie naszego wyjazdu.

Podstawowym problemem była pora treningu. W sierpniu, w Bułgarii panuje upał. Jedynymi porami kiedy sensownie można biegać jest albo wczesny ranek (około 6-7 rano), albo wieczór (21-22). Bieganie z rana nigdy mi za bardzo nie wychodziło, a więc pozostawały tylko późniejsze godziny…

Niby proste. Niby oczywiste, a jednak nie do zrealizowania… :). Te cztery lata temu, w naszym związku biegałam tylko ja. Osobno spędzane wieczory (ja na treningu, Mateusz w hotelu) nie było szczytem naszych marzeń. W związku z czym podjęłam nie do końca mądrą decyzję biegania w godzinach między 17 a 18-tą…

Jeśli będziecie kiedyś w Bułgarii i planować będziecie treningi, nigdy nie trenujcie o tej porze! Dzisiaj, na pewno nie zrobiłabym czegoś takiego, wtedy po prostu byłam jeszcze mało doświadczona i głupia :).

Z tamtych treningów pamiętam tylko upał, upał i jeszcze raz upał. Pamiętam też, że było… gorąco. Dla odmiany napiszę, że żar z nieba lał się strumieniami :).

Trasa jaką sobie wyznaczyłam biegła przez całą miejscowość Sveti Vlas, w której mieszkaliśmy i kończyła się w porcie. Jako, że całość tej trasy miała jakieś 2,5 kilometra postanowiłam, że pobiegam jeszcze podbiegi… Nie wierzę w to jaka byłam niepoważna :). Bieganie podbiegów, w sierpniu, w Bułgarii, o godzinie 17.30… Ludzie patrzyli na mnie jak na idiotkę, a ja zasapana, zadyszana pokonywałam kolejne 200 metrowe odcinki pod górę… Dobrze, że chociaż po biegu się rozciągałam… A Mateusz robił dobre zdjęcia :).

Oczywiście, jak to zawsze w takich sytuacjach bywa, największą rekompensatą za ciężkie treningi były cudowne widoki. Jednak to fakt biegania brzegiem Morza Czarnego motywował do kolejnych treningów! Nawet w tym upale! 🙂

Asia

kaj biegniesz_bułgaria 1

kaj biegniesz_bułgaria 2

kaj biegniesz_bułgaria 3

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *